Hirdetés

Jogász, Budapest

Utolsó frissítés 2024-07-20
Lejár 2024-08-20
ID #2229751231
Hungary, Budapest, Budapest,
Módosított July 6, 2024

, Az Országgyűlés Hivatala a „6+6 hónapos junior programjába” elsősorban pályakezdő jogász munkatársakat keres 12 hónap határozott idejű munkaviszonyba, próbaidő kikötésével, teljes munkaidőre.

A leendő munkatársak a Törvényhozási Igazgatóság főosztályain operatív feladatokat látnak el.

Közreműködnek jogi vélemények, feljegyzések, levéltervezetek, összefoglalók készítésében, szervezési feladatok ellátásában.

Jelentkezési feltételek : magyar állampolgárság, cselekvőképesség, büntetlen előélet, jogi végzettség.

, A jelölttel szemben támasztott elvárások: pontosság, precizitás, magas szintű problémamegoldó képesség, felelősségtudat, együttműködési készség, kiváló kommunikációs készség szóban és írásban, önállóság, nyitottság új feladatokra, kezdeményezőkészség, számítógépes ismeretek: MS Office (irodai alkalmazások), MS Windows.

A jelentkezés során benyújtandó iratok, igazolások : szakmai életutat részletesen bemutató magyar nyelvű, fényképes önéletrajz, motivációs levél, külön megjelölve az évfolyam- és szakdolgozat témái és eredményei, iskolai végzettséget, nyelvvizsgát és egyéb képesítést tanúsító okiratok másolata, nyilatkozat az „Országgyűlés Hivatalához érkezett álláspályázatok/önéletrajzok kezeléséről” szóló adatkezelési tájékoztató megismeréséről, hozzájáruló nyilatkozat a jelentkezési anyagban szereplő személyes adatok kezeléséhez, tudomásulvételi nyilatkozat arról, hogy amennyiben kiválasztásra került, úgy 3 hónapnál nem régebbi, eredeti hatósági erkölcsi bizonyítványt kell az alkalmazás előtt benyújtania, mellyel igazolja, hogy büntetlen előéletű, nem áll közügyektől, foglalkozástól vagy tevékenységtől eltiltás hatálya alatt, munkahelyről, egyetemi oktatótól vagy gyakorlati helyről hozott személyes referencia (vezetői ajánlás).

, Előnyt jelent : magas szintű alkotmányjogi ismeret, jó tanulmányi eredmény, munkahelyről, egyetemi oktatótól vagy gyakorlati helyről hozott személyes referencia (vezetői ajánlás), nagy munkabíró képesség, rugalmasság, befogadó készség az informatikai újításokkal szemben, jó konfliktuskezelő képesség, váratlan helyzetek gyors és hatékony kezelése.

, További információk: A kiválasztás menete: próbafeladatok megoldása (teszt kitöltése és levéltervezet vagy feljegyzés készítése; a tesztíratás várható időpontja 2024.

augusztus 26.), feladatok elbírálása, állásinterjúra történő behívás (a szóbeli interjú várható időpontja 2024.

augusztus 29.), visszaértesítés folyamatosan.

Az egy év sikeres leteltét követően – kiemelkedő teljesítmény esetén – lehetőség adódhat a továbbfoglalkoztatásra.

A munkakör betölthetőségének időpontja: 2024.

szeptember 18.

Szerződéstípus: Állandó
Fizetés típusa: Havi
Foglalkozása: Jogász